DobryOrtodonta.pl

 

Czy istnieje możliwość przeczytania gdzieś, na czym polegają ćwiczenia stosowane w leczeniu ortodontycznym u dzieci? Moja córka ma 3 lata, jedynki dolne nachodzą na jedynki górne i ortodonta powiedział, że zrobi dla niej aparat, nie wyobrażam sobie, jak zrobi jej wycisk, bo jest to dość nieprzyjemne. O ćwiczeniach przeczytałam w internecie, natomiast nigdzie nie ma przykładów i czy przy jej zachodzeniu będą skuteczne?

Opis ćwiczeń znajduje się w podręcznikach ortodontycznych. U tak małego dziecka, jeżeli delikatnie cofając brodę zęby ustawią się brzeg do brzegu to można wykonywać ćwiczenie polegające na cofaniu brody w trakcie ruchu zamykania ust. Jeżeli dziecko potrafi to może nagryzać delikatnie górnymi zębami na dolną wargę. Można też zalecić płaskie układanie dziecka do spania oraz masowanie siekaczy górnych od strony podniebienia. Nie mniej jednak wszystkie ćwiczenia powinny być skonsultowane z lekarzem stomatologiem.

Bez obejrzenia dziecka trudno jest ocenić czy rzeczywiście jest to progenia, tym bardziej, że rzadko jest ona widoczna u tak małych dzieci. Progenia należy do wad wrodzonych i jej rozpoznanie wymaga dokładnego badania ortodontycznego. W zależności od podłoża wady leczenie rozpoczyna się w różnym wieku dziecka. Dlatego też najlepiej zgłosić się z dzieckiem do ortodonty w celu konsultacji

  • drukuj
  • poleć znajomemu

znajdź swojego lekarza...

zobacz listę lekarzy

lekarz w Twoim mieście...

Dlaczego my?

Ortodoncji nie można nauczyć się z książek lub podczas kilku kursów. Profesjonalna ortodoncja wymaga wieloletniej praktyki oraz pracy pod opieką doświadczonych lekarzy. Każdy ortodonta szkolony jest przez cztery lata i tytuł specjalisty ortodonty otrzymuje po zdanym państwowym egzaminie specjalizacyjnym.

przeczytaj dlaczego!

Słowniczek

Aparat stały - to narzędzie do przywracania prawidłowego zgryzu zalecane dla młodzieży i dorosłych, osób które posiadają stałe uzębienie. Pozwala on na korygowanie wad znacznie poważniejszych niż aparat wyjmowany. Aparat stały to zamki, pierścienie i sprężysty drut.

więcej informacji