DobryOrtodonta.pl

 

Dlaczego my?

Serwis dobryortodonta.pl został stworzony z troski o Twoje zdrowie i zdrowie Twoich najbliższych. Na stronie prezentujemy lekarzy ze specjalizacją z zakresu ortodoncji, pod których profesjonalną opieką każdy może czuć się bezpiecznie. Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami!

Ortodoncji nie można nauczyć się z książek lub podczas kilku kursów. Profesjonalna ortodoncja wymaga wieloletniej praktyki oraz pracy pod opieką doświadczonych lekarzy. Dlatego każdy ortodonta szkolony jest przez cztery lata i tytuł specjalisty ortodonty otrzymuje po zdanym państwowym egzaminie specjalizacyjnym.

Korekcyjne leczenie ortodontyczne przeciętnie trwa 2-3 lat plus 1-1,5 roku leczenia retencyjnego. W przypadku wady wrodzonej leczenie może trwać kilka lat. Potocznie uważa się, że leczenie ortodontyczne to posiadanie aparatu wyjmowanego bądź aparatu stałego. W rzeczywistości aparat jest jedynie narzędziem służącym do leczenia wady zgryzu. W całym procesie leczenia najważniejsze jest, aby dobrze zdiagnozować wadę, zaplanować oraz prowadzić leczenie. Są różne typy aparatów, różne techniki leczenia. Często u pacjentów rosnących leczenie polega na modyfikowaniu wzrostu twarzy dlatego czasami wymaga to stosowania różnych.

Korzystając z usług lekarzy zaprezentowanych na stronie dobryortodonta.pl możesz mieć pewność, że będziesz pod opieką najlepszych fachowców i nie zaryzykujesz swojego zdrowia lub zdrowia swoich najbliższych.

  • drukuj
  • poleć znajomemu

znajdź swojego lekarza...

zobacz listę lekarzy

lekarz w Twoim mieście...

Dlaczego my?

Ortodoncji nie można nauczyć się z książek lub podczas kilku kursów. Profesjonalna ortodoncja wymaga wieloletniej praktyki oraz pracy pod opieką doświadczonych lekarzy. Każdy ortodonta szkolony jest przez cztery lata i tytuł specjalisty ortodonty otrzymuje po zdanym państwowym egzaminie specjalizacyjnym.

przeczytaj dlaczego!

Słowniczek

Zdjęcie pantomograficzne - to zdjęcie warstwowe RTG, na którym widoczne są wszystkie zęby.

więcej informacji