DobryOrtodonta.pl

 

Jakie miejsce ma ortodoncja w dzisiejszej stomatologii?

Odpowiedź na to pytanie trzeba rozpocząć od pewnych ogólnych stwierdzeń. Dzisiejszą stomatologię z jednej strony charakteryzuje znaczny rozwój wszystkich specjalności, a z drugiej coraz wyraźniej widać, że właściwe leczenie stomatologiczne wymaga współpracy lekarzy różnych specjalności. Współczesna ortodoncja ze względu na swoje możliwości diagnozowania i leczenia pacjentów w każdym wieku odgrywa znaczną rolę w leczeniu wielospecjalistycznym.

  • drukuj
  • poleć znajomemu

znajdź swojego lekarza...

zobacz listę lekarzy

lekarz w Twoim mieście...

Dlaczego my?

Ortodoncji nie można nauczyć się z książek lub podczas kilku kursów. Profesjonalna ortodoncja wymaga wieloletniej praktyki oraz pracy pod opieką doświadczonych lekarzy. Każdy ortodonta szkolony jest przez cztery lata i tytuł specjalisty ortodonty otrzymuje po zdanym państwowym egzaminie specjalizacyjnym.

przeczytaj dlaczego!

Słowniczek

Szczęka - (łac. maxilla) to kość parzysta, która stanowi część czaszki twarzowej. Szczęka jest kością parzystą, co oznacza, że w czaszce są dwie szczęki: lewa i prawa, które są lustrzanym odbiciem. Kość szczękowa składa się z dwóch części: pionowej i poziomej.

więcej informacji