DobryOrtodonta.pl

 

Chciałabym uzyskać informację o cenach aparatów stałych w gabinecie. Jaka jest różnica w cenie pomiędzy metalowym i estetycznym – w kolorze zębów. Jak długo się czeka od złożenia zamówienia do założenia aparatu?

Sposoby jakie stosuje się w leczeniu ortodontycznym m.in. różne rodzaje aparatów zależą od wielu czynników. Wśród tych czynników można wymienić przede wszystkim rozpoznanie wady u pacjenta, wiek pacjenta jak również jego oczekiwania co do wyleczenia. Założenie aparatu jest tylko jednym z elementów leczenia ortodontycznego trwającego co najmniej 2 lata. W naszym gabinecie pacjent nie zapisuje się na aparat a po opracowaniu diagnostyki i planu leczenia podejmuje decyzję o rozpoczęciu leczenia bądź też nie. W przypadku decyzji o rozpoczęciu leczenia można dyskutować na temat rodzaju aparatu.

  • drukuj
  • poleć znajomemu

znajdź swojego lekarza...

zobacz listę lekarzy

lekarz w Twoim mieście...

Dlaczego my?

Ortodoncji nie można nauczyć się z książek lub podczas kilku kursów. Profesjonalna ortodoncja wymaga wieloletniej praktyki oraz pracy pod opieką doświadczonych lekarzy. Każdy ortodonta szkolony jest przez cztery lata i tytuł specjalisty ortodonty otrzymuje po zdanym państwowym egzaminie specjalizacyjnym.

przeczytaj dlaczego!

Słowniczek

Szczęka - (łac. maxilla) to kość parzysta, która stanowi część czaszki twarzowej. Szczęka jest kością parzystą, co oznacza, że w czaszce są dwie szczęki: lewa i prawa, które są lustrzanym odbiciem. Kość szczękowa składa się z dwóch części: pionowej i poziomej.

więcej informacji