DobryOrtodonta.pl

 

Dzień dobry. Chciałabym założyć aparat na zęby, stały, jeden luk, na górne zęby. Jestem osoba dorosła, mam 34…

…lata, obecnie mam aparat stały, ale nie jestem z niego zadowolona, jest bardzo widoczny i niewygodny. Chciałabym go zmienić na mniej widoczny. Czy mogłabym przyjechać do Państwa i założyć taki aparat? Problem tylko jest taki, że nie jestem z Gdańska, przyjechałabym specjalnie, tylko czy jest możliwe wykonanie zdiagnozowanie, zrobienie odcisków, wykonanie i założenie aparatu? Mogę poświecić na pobyt w Gdańsku około 3-4 dni (niestety, praca uniemożliwia dłuższy pobyt). Proszę tez o podanie orientacyjnego kosztu konsultacji i aparatu. Będę wdzięczna za wyjaśnienia i odpowiedz. Z góry dziękuje za pomoc.

Dziękuję za zainteresowanie naszym gabinetem, ale muszę wyjaśnić kilka spraw. Trudno jest odpowiedzieć na Pani pytania i obiecać założenie aparatu kosmetycznego bez właściwej oceny warunków zgryzowych. Leczenie ortodontyczne to nie tylko założenie aparatu ale cały proces leczenia trwający średnio ok 2 lat a zakończony około 1 rocznym leczeniem retencyjnym. Nie bardzo rozumiem na czym polega Pani odczucie niewygody związanej z aparatem. Po założeniu aparatu ortodontycznego najtrudniejsze są pierwsze dni, kiedy przyzębie i błona śluzowa jamy ustnej muszą się przyzwyczaić do samego aparatu i sił jakie wywołuje. Na podstawie Pani wypowiedzi nie można wykluczyć wystąpienia objawów alergicznych. Jeśli jest pani zainteresowana konsultacją zapraszam na wizytę ze zdjęciem panoramicznym i cefalometrycznym oraz ewentualnie z modelami wykonanymi przed założeniem aparatu.

  • drukuj
  • poleć znajomemu

znajdź swojego lekarza...

zobacz listę lekarzy

lekarz w Twoim mieście...

Dlaczego my?

Ortodoncji nie można nauczyć się z książek lub podczas kilku kursów. Profesjonalna ortodoncja wymaga wieloletniej praktyki oraz pracy pod opieką doświadczonych lekarzy. Każdy ortodonta szkolony jest przez cztery lata i tytuł specjalisty ortodonty otrzymuje po zdanym państwowym egzaminie specjalizacyjnym.

przeczytaj dlaczego!

Słowniczek

Aparat wyjmowany - to narzędzie służące do przywracania prawidłowego zgryz zalecane dla dzieci między szóstym a dwunastym rokiem życia, jeszcze przed wymianą zębów mlecznych na zęby stałe. Aparat wyjmowany zbudowany jest z masy akrylowej elementów wykonanych z drutu i w razie potrzeby śruby ortodontycznej. Może być jedno lub obuszczękowy.

więcej informacji