DobryOrtodonta.pl

 

Mam 24 lata i jestem muzykiem grającym zawodowo na saxofonie. Pytanie moje dotyczy możliwości podjęcia się…

… leczenia ortodontycznego – założenia dwóch oddzielnych aparatów ortodontyczny tz. aparatu językowego na dolne zęby i mogę powiedzie zwykłego na górna tylko, że nie z metalowymi uchwytami. Oczywiście proszę o opinie czy taka alternatywa jest możliwa jak również czy jestem wstanie zmieścić się w kwocie 5.000 PLN za założenie tych ze aparatów zdając sobie sprawę iż leczenie rozciągnięte jest rozłożone w czasie i wizyty u ortodonty są odpłatne.

Możliwość założenia aparatu językowego na dół i ceramicznego na górę istnieje ale nie w tej cenie, 1 łuk aparatu językowego to wydatek ok. 5.000 zł, należy jednak przede wszystkim ustalić rodzaj wady i ustalić plan leczenia i od tego zależy możliwość zastosowania różnych aparatów w tym także wyjmowanych.

  • drukuj
  • poleć znajomemu

znajdź swojego lekarza...

zobacz listę lekarzy

lekarz w Twoim mieście...

Dlaczego my?

Ortodoncji nie można nauczyć się z książek lub podczas kilku kursów. Profesjonalna ortodoncja wymaga wieloletniej praktyki oraz pracy pod opieką doświadczonych lekarzy. Każdy ortodonta szkolony jest przez cztery lata i tytuł specjalisty ortodonty otrzymuje po zdanym państwowym egzaminie specjalizacyjnym.

przeczytaj dlaczego!

Słowniczek

Zęby stałe - zęby, które człowiekowi rosną od szóstego do trzynastego roku życia. Jest ich trzydzieści dwa.

więcej informacji