DobryOrtodonta.pl

 

Mam 31 lat i mam krzywe dwójki na dolnej szczęce. Już kilkakrotnie powiedziano mi, że to zaniedbania z dzieciństwa i że jest za późno. Chciałabym wiedzieć czy jest szansa wyleczyć i jak długo trzeba czekać?

Na leczenie ortodontyczne nie jest za późno. W celu określenia zakresu leczenia konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty. Do prawidłowego zdiagnozowania wady zgryzu i zaplanowania leczenia potrzebna jest wykonanie zdjęć rentgenowskich: panoramicznego i cefalometrycznego oraz modeli diagnostycznych.

  • drukuj
  • poleć znajomemu

znajdź swojego lekarza...

zobacz listę lekarzy

lekarz w Twoim mieście...

Dlaczego my?

Ortodoncji nie można nauczyć się z książek lub podczas kilku kursów. Profesjonalna ortodoncja wymaga wieloletniej praktyki oraz pracy pod opieką doświadczonych lekarzy. Każdy ortodonta szkolony jest przez cztery lata i tytuł specjalisty ortodonty otrzymuje po zdanym państwowym egzaminie specjalizacyjnym.

przeczytaj dlaczego!

Słowniczek

Aparat wyjmowany - to narzędzie służące do przywracania prawidłowego zgryz zalecane dla dzieci między szóstym a dwunastym rokiem życia, jeszcze przed wymianą zębów mlecznych na zęby stałe. Aparat wyjmowany zbudowany jest z masy akrylowej elementów wykonanych z drutu i w razie potrzeby śruby ortodontycznej. Może być jedno lub obuszczękowy.

więcej informacji