DobryOrtodonta.pl

 

Moja córka mając 31 lat ma krzywe dwójki na dolnej szczęce. Już kilkakrotnie powiedziała mi, że zaniedbałam w dzieciństwie to teraz już za późno. Chciałabym wiedzieć czy jest szansa wyleczyć i jak długo trzeba czekać? Pisze w tajemnicy przed nią…

…Ona jest w tej chwili w Gdańsku pracuje na uniwersytecie w Gdańsku, ale tylko miesiąc wiec nie wiem czy to zda egzamin. Potem będzie pracować w Berlinie, gdyż tam dostała stypendium. Ma tytuł naukowy dr chemii, ale ciężko ja namówić na wizytę. Ja bardzo dużo czytałam i serce mi się raduje kiedy dowiedziałam się, iż nie jest za późno. Bardzo proszę napisać mi czy córka ma szanse i kiedy może się do Was zwrócić i ile to będzie kosztowało?? Bardzo proszę o odpowiedź za która z góry dziękuję.

W wypadku Pani córki, na leczenie ortodontyczne nie jest za późno. W celu określenia zakresu leczenia a w związku z tym kosztów, konieczna jest wizyta Pani córki u lekarza specjalisty. Do prawidłowego zdiagnozowania wady zgryzu i zaplanowania leczenia potrzebna jest wykonanie zdjęć rentgenowskich: panoramicznego i cefalometrycznego oraz modeli diagnostycznych. W tym celu należy zaplanować dwie wizyty w okresie 1 tygodnia. Dalsze leczenie zależy od tego jakiego rodzaju jest to zaburzenie. W trakcie leczenia wizyty kontrolne w gabinecie zaplanowane są w odstępach 2 miesięcznych.

  • drukuj
  • poleć znajomemu

znajdź swojego lekarza...

zobacz listę lekarzy

lekarz w Twoim mieście...

Dlaczego my?

Ortodoncji nie można nauczyć się z książek lub podczas kilku kursów. Profesjonalna ortodoncja wymaga wieloletniej praktyki oraz pracy pod opieką doświadczonych lekarzy. Każdy ortodonta szkolony jest przez cztery lata i tytuł specjalisty ortodonty otrzymuje po zdanym państwowym egzaminie specjalizacyjnym.

przeczytaj dlaczego!

Słowniczek

Zdjęcie cefalometryczne - to zdjęcie RTG tworzoczaski

więcej informacji